You are currently viewing Формуємо законодавство. Пропозиції по внесенню змін до ст. 15 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”

Формуємо законодавство. Пропозиції по внесенню змін до ст. 15 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб”

Події навколо відкликаного законопроекту №4058 від 07.09.2020 сколихнули українське суспільство та медіапростір. Закріплення дискримінації, яку де-факто вже третій рік поспіль впроваджує низка чиновників через директорів шкіл та садочків та сімейних лікарів і лікарів-педіатрів, викликали обурення та спротив. Депутат Євгеній Шевченко відкликав законопроєкт, пояснивши, що він особисто не брав участі у розробці змісту законопроєкту (подробиці у матеріалі від greenpost.ua).

Нагадаємо, що у Верховній Раді VIII скликання був висунутий і схвалений комітетами законопроєкт, який передбачав зміни до ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, зокрема, видалення фрази “Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється”. На жаль, цей законопроєкт не був поставлений на голосування.

Зважаючи на необхідність змін у цій галузі, ГО “Ліга захисту громадянських прав” у 2016 році був розроблений альтернативний законопроєкт щодо змін до ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (на ґрунті попередніх схожих документів). Наразі внаслідок співпраці кількох громадських організацій законопроєкт був доопрацьований із врахуванням актуальної ситуації. Зокрема, передбачається чітке розмежування понять “дитячі заклади оздоровлення та відпочинку” та “освітні заклади”, видалення дискримінаційної фрази про неможливість відвідування дитячих закладів дітьми, що не отримали профілактичних щеплень, вводиться норма про інформування батьків та законних представників дітей про санітарно-епідеміологічний стан в освітньому закладі за запитом останніх. Текст законопроєкту, порівняльна таблиця та пояснювальна записка доступні за посиланням.

Текст законопроєкту

Супровідний лист

Закликаємо завантажити та роздрукувати, внести свої дані у супровідний лист (його можна редагувати та доповнювати, висловивши Вашу особисту позицію щодо дискримінації людей за ознакою наявності або відсутності щеплень), та розіслати народним депутатам. Список народних депутатів та їх адрес також додається.

Народні депутати-мажоритарники, список

На сайті Президента України створено петицію з даного питання https://petition.president.gov.ua/petition/105976

Діймо для сьогодення і майбутнього наших дітей!