You are currently viewing Зауваження до правок Комітету з питань здоров’я нації щодо законопроекту 3625.

Зауваження до правок Комітету з питань здоров’я нації щодо законопроекту 3625.

Раніше ми наводили відповіді комітетів ВРУ на наші зауваження щодо законопроєкту №3625 від 10.06.2020. Аргументи, наведені у листах, були частково враховані. Втім, пункт про медичне втручання до дітей навіть за умови відмови батьків, але за згоди органів опіки і настання можливих “тяжких наслідків” депутати планують залишити. Додавши, що це не стосуватиметься планової вакцинації.

Така редакція законопроєкту є вкрай неприйнятною навіть за всіх уточнень, адже, по-перше, не визначено зміст поняття “тяжкі наслідки” і які саме стани є такими, що до них призводять. По-друге, не окреслене коло медичних процедур, що їх планується застосовувати за відмови батьків дитини. По-третє, незрозумілими є мотиви введення таких виправлень у наявні норми закону. Наразі, ст. 43 ЗУ “Основи законодавства України про охорону здоров’я” містить положення про те, що згода пацієнта або законного представника потрібна у всіх випадах медичного втручання, окрім випадків прямої загрози життю пацієнта. У чиновників відсутні дані щодо каліцтв, смертей або взагалі погіршення здоров’я дітей внаслідок відмови їх батьків від медичного втручання (докази цього ми надали у наших попередніх листах). Втім, ініціатори законопроєкту (а з ними, вочевидь, і депутати, що входять до складу Комітету з питань здоров’я нації) прагнуть позбавити батьків їх основоположних прав та поставити долю дитини у залежність від лікаря та органів опіки.

Законопроєкт все ще перебуває на розгляді комітетів, отже, є час висловити свою думку з приводу законопроєкту і тих (недостатніх) змін, що їх планують внести депутати. Нижче наведені посилання на шаблони листів.

Два варіанти: до комітету ВРУі народному депутату (краще відправляти тому, хто з Вашої місцевості/округу)

До комітету ВРУ зауваження можна відправляти:

через спеціальну форму реєстрації в системі «Електронне звернення» за адресою: http://ukc.gov.ua

через сайт верховної ради: https://itd.rada.gov.ua/idsrv/

Для відправки в електронному форматі: вписуєте в шапку свої реквізити, роздруковуєте, ставите дату і підпис, фотографуєте і відправляєте.

Комітету ВРУ https://docs.google.com/document/d/1uRCmgA0D7oaMvB99VBeibU6utuAs4rh5M1zv_zGwrak/edit#

Народному депутату https://docs.google.com/document/d/1aya_5kf9glrzzYXXI1GULcSI9SLqgZK4zuvDqcGW2Xs/edit#

Список електронних адрес депутатів-мажоритарників https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dUCFYYterBDLMUyYNfaL3jZXkUNQw8YW79FjRmsw4PY/edit?fbclid=IwAR2IzOxgCVe4iYM3USe-tHL-19gZzk1JAJ1XgS95YiIFTEUCjGmGXVLJIwU#gid=0