Заява про заборону обробки персональних даних навчальним закладом

Директору

загальноосвітньої школи № ____

м. …

копія:  Уповноваженому Верховної Ради

України

з прав людини Денісовій Л.Л.

вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008

________________________________

________________________________

м. Одеса, вул. ____________________

тел. ____________________________

ЗАБОРОНА

на обробку конфіденційних персональних даних медичного характеру

У відповідності до ст.32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, ст. 7 Закону України “Про захист персональних даних” встановлюється заборона обробки даних, що стосуються здоров’я, такі дані можуть оброблятися тільки медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я чи фізичною особою – підприємцем, яка одержала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Інформація про стан здоров’я, отримані або не отримані ліки та лікарські процедури захищається лікарською таємницею (ст. 40 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”).

Чинні Закон України “Про освіту” та Закон України “Про загальну середню освіту” жодним чином не зобов’язують батьків надавати до освітнього закладу персональні дані медичного характеру крім загального висновку про факт здоров’я (“незаразність”) дитини на момент вступу до закладу освіти та на момент відновлення навчального процесу після перенесеної хвороби.

Я, __________________________________________________, вимагаю знищити всі, отримані до сьогоднішнього дня, конфіденційні дані медичного

характеру моїх дітей ________________________________________________________, ___.___20___ р.н. та ________________________________________________________, ___.___20____р.н.,  та надалі категорично забороняю обробляти (отримувати, зберігати, аналізувати, враховувати в роботі, тощо) персональні дані медичного характеру моїх дітей.

Загрозу суспільству представляє лише хвора особа, і лише на період, коли хвора особа є джерелом розповсюдження збудника хвороби. Факт захворювання, встановлення діагнозу та періоду небезпечності визначається кваліфікованими медичними працівниками за результатами обстежень та лабораторних аналізів і підтверджується відповідним документом.

Будь-які обмеження прав здорової особи на підставі обробки персональних медичних даних неприпустимі!

За незаконну обробку конфіденційних персональних даних передбачено відповідальність ст. 182 Кримінального кодексу України. В разі встановлення фактів правопорушень – вони будуть оскаржені в судовому порядку.

Дата                                                           Підпис