Ви зараз переглядаєте Заява директору школи про забезпечення очної форми освіти

Заява директору школи про забезпечення очної форми освіти

КОЛЕКТИВНА ЗАЯВА

Звертаємо Вашу увагу, що постанова Кабінету міністрів “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236” від 28 липня 2021 р. № 787 видана Кабінетом Міністрів України, який є виконавчим органом з чітко окресленим колом повноважень (Конституція України ст. 116), і не може вносити зміни в законодавство, тим більше, сегрегувати освітні заклади та визначати тип їх функціонування в залежності від наявності або відсутності певних медичних процедур / отримання медичних послуг, які не становлять предмет щорічного медичного огляду (порядок якого затверджений відповідним наказом МОЗ України 21.05.2007 N 246), його працівниками. Ставити форму навчання дітей (яка за законом – законом України «Про освіту», ст. 53 – обирається батьками) у залежність від наявності у працівників освітніх закладів щеплень, які відсутні в календарі щеплень України, затвердженому відповідним наказом МОЗ України, є по суті введенням нових норма та обмежень для учасників освітнього процесу і трудових відносин, що протирічить Конституції України та відповідно законодавству про освіту, основи охорони здоров’я, працю тощо.

Зважаючи на те, що відомості про щеплення особи є лікарською таємницею згідно ст. 39-1 закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, відомості щодо наявності або відсутності вакцинації від коронавірусної інфекції Sars-Cov-2 у працівників школи №… не можуть бути отримані законним шляхом. До того ж, статистика захворювань і смертей в Україні за 1 рік і 8 місяців пандемії не показує ефективності запроваджених карантинних обмежень, а саме, переведення шкіл на дистанційну форму освіти, обмежень вільного пересування людей тощо. Додаємо графік захворювань та смертності, отриманий з відкритих статистичних ресурсів (додаток 2). За даними офіційного вебсайту Міністерства фінансів України (додаток 3), летальність коронавірусної хвороби Sars-Cov-2 (Covid-19) у світі постійно знаходиться на рівні 2,0% – 2,1%, без значних коливань у будь-яку сторону, незважаючи на відмінність типу, ступеню і періоду введення карантинних обмежень у різних країнах світу.

Зважаючи на дані рецензованих наукових досліджень, (додаток 4), діти є найменш вразливою категорією щодо коронавірусної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-COV-2. За даними ВОЗ (додаток 5), пандемія COVID-19 призвела до наймасштабнішої в історії зупинки роботи систем освіти в історії, вразивши більше 1,6 млрд учнів у більш ніж в 190 країнах світу.

Ми як батьки учнів поважаємо думку і прагнення захистити себе спеціалістів-педагогів та іншого персоналу школи № …, які працюють з нашими дітьми. Тому пропонуємо Вам як очільнику освітнього закладу провести опитування серед всіх працівників школи щодо роботи школи на очній формі освіти. У разі виявлення бажання вчителів та інших працівників працювати в очний спосіб, вимагаємо забезпечити якісне навчання наших дітей на очній формі здобуття освіти, обраній нами при зарахуванні до освітнього закладу №.. Просимо провести відповідне опитування та повідомити нас про його результати протягом 5 днів з моменту подання даної заяви.

Відповідно до Конституції України, ст. 5:

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Дата, підпис.

Додатки:

  1. Перелік підписантів до даної заяви.
  2. Графіки захворювань та смертності від коронавірусної хвороби SARS-COV-2 (COVID-19) з ресурсу https://github.com/CSSEGISandData/COVID-19.
  3. Дані офіційного вебсайту Міністерства фінансів України щодо кількості випадків захворювання, одужання та смертей від коронавірусної хвороби SARS-COV-2 (COVID-19) у світі. https://index.minfin.com.ua/reference/coronavirus/
  4. Огляд досліджень щодо захворювань дітей на коронавірусну хворобу SARS-COV-2 (COVID-19). Nature 595, 639 (2021). https://www.nature.com/articles/d41586-021-01897-w 
  5. Позиція Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації здоров’я щодо впливу коронавірусної хвороби COVID-19 на дітей. https://www.euro.who.int/ru/health-topics/Life-stages/child-and-adolescent-health/covid-19-and-children .