Ви зараз переглядаєте «За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Протести проти законопроєкту 4142 тривають

Противники законопроєкту №4142 встановили перед будівлею МОЗ ляльку-пупса із встромленими шприцами, які за задумом авторів законопроєкту має отримати кожне немовля в Україні.

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Таким чином протестувальники висловили свою незгоду із нормами нового документа, який зокрема передбачає неможливість отримання освіти нещепленими або частково щепленими дітьми, а також обов’язкову вакцинацію дорослих та скасування інформованої згоди на проведення щеплень.

Ця інсталяція стала символом акції  «За свободу вибору, за здорове суспільство й Україну без медичного примусу. Без законопроєкту 4142», організованої ГО «Вакцинація – вільний вибір».

Загалом під МОЗ прийшло не більше півсотні активістів.

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ
«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Киянка Альона привела на мітинг свою 2-річну дочку. Від вакцинації жінка відмовляється з ідеологічних переконань та прийшла висловити свій протест проти нового законопроєкту, щоб її дитина змогла отримати освіту, коли настане час віддавати її до дитсадка.

Житомирянка Наталія Слободянюк –  мати трьох дітей, приїхала до столиці через незгоду з окремими положеннями законопроекту 4142.

«Особливо негарною є та частина, яка забороняє не лише відвідування, а й узагалі зарахування нещеплених дітей до закладів освіти, відпочинку та охорони здоров’я. Цей законопроект поділяє громадян України на тих, у кого є доступ до державних благ за рахунок податків, і тих, хто не має. Це чиста дискримінація. Правда, і в приватну школу теж не візьмуть», – говорить Наталія Слободянюк.

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Крім усіх інших, на мітингу слово мала юристка Наталія Мазніченко. У своєму коментарі GreenPost вона сказала, що головне завдання таких акцій – інформування, незалежно від кількості учасників.

«Так, людей прийшло небагато, але буде запис, і він поширюватиметься у Фейсбуці. Моє особисте завдання – щоб якомога більше людей зрозуміли, наскільки їхні права порушуються новими законопроектами. Ідеться про порушення як національних законів, так і міжнародних, які залишаються незмінними. Національне законодавство не повинно суперечити міжнародному», – говорить Наталія Мазніченко.

Юристка наголошує: закони не змінюються – просто виносяться рекомендації. Тому вона вважає, що українцям потрібно масово звертатися в суди.

Із нею згодна Наталія Слободянюк.

«Спостерігаю намагання державних інституцій – МОЗ, ВРУ – зробити якийсь документ, який дозволить зобов’язати громадян України до вакцинації. Але якщо ми говоримо про базові права людини, одне з яких – розпоряджатися власним тілом, то хоч би що ви не приймали, а не зможете обійти такі базові речі. Пишіть, не пишіть – усе одно якщо ви хочете порушити недоторканність і гідність людини, ми не зможете придумати такий документ, на який юридично не можна буде знайти управу. Хай це буде навіть не український суд, а ЄСПЛ», – вважає активістка.

Від приміщення МОЗ протестувальники потім перемістилися до ВР, розраховуючи на велику кількість преси у зв’язку із виступом президента Володимира Зеленського у парламенті.

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Люди помітили під стінами ВР одну з авторок законопроекту – Ладу Булах, але вона встигла заховатися в будівлі ВР раніше, ніж їй змогли озвучити  питання.

Організатори наголосили: нинішня акція – лише одна подія з низки запланованих. Однією з цілей був збір підписів під колективними листами-протестами до МОЗ та ВР – коли всі охочі зможуть підписатися, ці листи буде відправлено або вручено адресатам.

Не вдалося активістам поспілкуватися також із чиновниками МОЗ.

https://youtu.be/SbjDtttgwH8

Співорганізатор мітингу В’ячеслав Костильов, президент ГО «Ліга громадянських прав», говорить, що й  не очікував, що хтось із них вийде, щоб поспілкуватися. На велику кількість учасників мітингу він також не розраховував.

«Варто виходити, навіть якщо буде 5 осіб. До речі, перша акція у нас була років десять тому – нас було семеро (!), але після того нас назвали організацією, яка обрушила всю вакцинацію в Україні. Це сказав ще Князевич (тодішній Міністр охорони здоров’я – ред.)», – розповідає В’ячеслав Костильов.

«За» і «проти» примусової вакцинації та чому мовчить МОЗ

Раніше ми розповідали про внесення до ВР законопроєкту 4142, а також про те, як ГНЕУ його розкритикувало, а відомий лікар-епідеміолог висловив свою незгоду із текстом законопроєкту.

Джерело інформації