Ви зараз переглядаєте Українська статистика 2017-2018: Більше вакцин – більше кору

Українська статистика 2017-2018: Більше вакцин – більше кору

Присвячений вакцинації нідерландський ресурс “Stichting Vaccinvrij” на основі даних ВОЗ, МОЗ України та наукових публікацій аналізує останній український спалах кору 2017-2018, і приходить до висновку, що спалах цей є викликаним власне вакцинною кампанією.

В 2016 році з охопленням вакцинацією на рівні 31% Україна мала лише 90 лабораторно підтверджених випадків кору. Тобто було низьке вакцинне охоплення і жодної епідемії. Те саме стосується і трьох попередніх років. З 2013 по 2016 в Україні було в середньому коло 50 випадків кору на рік.

БІЛЬШЕ ВАКЦИН – БІЛЬШЕ ХВОРОБ

З липня 2017 “робоча група” (ВОЗ, Юнісеф, МОЗ) почала збільшувати вакцинне охоплення. Моментально, з липня 2017 кількість випадків кору почала збільшуватись.

Далі надається дуже цікавий графік помісячної статистики захворювань. Він демонструє, що ріст в кінці 2017- на початку 2018 відбувався майже виключно за рахунок лабораторно НЕ підтверджених випадків, діагностованих по клінічним крітеріям (висипи + кашель АБО простуда АБО червоні очі).

Висновки (наведені в публікації жирним):

2016 – мало вакцин – мало кору
2017 – більше вакцин – більше (викликаного вакцинами) кору
2018 – ще більше вакцин – ще більше (викликаного вакцинами) кору

На підтримку тези наводиться цитата з минулорічної публікації в The Dutch Journal of Medicine (Нідерландський журнал медицини):
“Протягому 14 днів після КПК-вакцинації пацієнт може отримати хворобу східну з інфектуванням вірусом кору дикого типу. Випадки інфектування вірусом кору дикого типу є рідкисними, тож коли це відбувається, з більшою вірогідністю це є реакцією на щеплення. Додаткові дослідження (аналізи?) можуть викликати “неспокій” серед батьків і тому заспокійливі слова є більше відповідними”.

Також наводиться теза з сайту CDC (американський Центр Контролю Захворювань):
“Розрізняти типи або штами вірусів є єдиним шляхом зрозуміти чи була людина інфектована диким типом вірусу, чи висипи були викликані нещодавньою вакцинацією від кору. Під час спалахів вакцинація використовується для допомоги за контролем спалаху, і в таких ситуаціях вакцинні реакції можуть бути помилково класифіковані як випадки кору.”

Далі автори пригадують українську статистику за 2006 рік, коли рівень охоплення вакцинацією складав 98% і на кір захворіло 42 742 чоловік.

Від себе додам, що надвисокий рівень вакцинації в Україні був не тільки в 2006, а багато років поспіль. З 1999 по 2006 він не опускався нижче 96%. Результатом цього “колективного імунитету” саме і став найбільший в новітній історії України спалах кору в 2006 – майже 43 тисячі захворілих.

Джерело інформації