You are currently viewing Польові дослідження ефективності вакцини COVISHIELD на публічних персонах українського МОЗ

Польові дослідження ефективності вакцини COVISHIELD на публічних персонах українського МОЗ

Як повідомляють ЗМІ, заступник міністра ОЗ України Віктор Ляшко захворів на коронавірус. При цьому, два тижні тому офіційно повідомлялось, що пану Ляшку було проведено щеплення індійською вакциною COVISHIELD, закупленою Україною для “боротьби з коронавірусною хворобою”. При цьому, ефективність вакцини була начебто визначена як 90%, тоді як анотація до препарату цього не підтверджує. Детальніше про анотацію COVISHIELD див. за посиланням.

Захворювання заступника міністра ОЗ України він сам пояснює начебто малим періодом, що минув після вакцинації. “Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований”, цитують В. Ляшка ЗМІ. При цьому, МОЗ України повідомляє, що інкубаційний період COVID-19 може складати від 2 днів до 2 тижнів.

Рівень захисту, що його забезпечує вакцина COVISHIELD від COVID-19, згідно інформації її виробника, не визначено. Так само, як і тривалість .

Польові дослідження ефективності вакцини COVISHIELD на публічних персонах українського МОЗ
Фрагмент з анотації до вакцини COVISHIELD. “Тривалість та рівень захисту. Тривалість захисту не була встановлена. Як і будь-яка вакцина, COVISHIELD може не захистити всіх її реципієнтів”

В. Ляшко спробував обгрунтувати необхідність щеплення від коронавірусу також наступним: “…Але я впевнений, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень і незабаром зможу повернутися до роботи!” Зазначимо, що анотація, надана виробником COVISHIELD, не підтверджує таких сподівань.

Польові дослідження ефективності вакцини COVISHIELD на публічних персонах українського МОЗ
Фрагмент анотації до вакцини COVISHIELD. “COVISHIELD призначений для активної імунізації осіб <18 років для попередження коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19)”

Зважаючи на той факт, що клінічні випробування COVISHIELD ще не завершені, досвід заступника міністра ОЗ України є досить вагомим. Продовжуємо спостерігати за розвитком подій. Нагадуємо, що щеплення від коронавірусу не внесено в український календар щеплень, не визначено жодоним нормативно-правовим актом як обов’язкове. Відмовитись від щеплення можна, посилаючись на ст. 28 Конституції України, ст. 43 ЗУ “Основи законодавства України про охорону здоров’я“, ст. 12 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб“. Коротка форма відмови доступна за посиланням

Про відмову від ризикованого медичного втручання – Вакцинація: Вільний вибір (vvv.org.ua)