You are currently viewing Петиція про кримінальну відповідальність за примус до вакцинації набрала 25000 голосів. Як підтримати?

Петиція про кримінальну відповідальність за примус до вакцинації набрала 25000 голосів. Як підтримати?

Петиція, оприлюднена на сайті петицій до Президента України 12.08.2021, 03 жовтня 2021 року набрала 25000 голосів. У петиції йдеться про введення кримінальної відповідальності за погрози й утиск через відмову до вакцинації, пропонується ввести покарання у вигляді ув’язнення за такі дії терміном від 3 до 5 років.

На підтримку петиції пропонуємо надсилати відповідні вимоги до Президента України. Шаблон листа (можна редагувати) доступний за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1QrArt5fYQchr-q1DJaixVbLYp6dSpDWtaWgfz5witOc/edit

Президенту України 

В.В. Зеленському 

01220 м. Київ, вул. Банкова 11

Від ІБП, адреса

ЗАЯВА-ВИМОГА 

На офіційному вебсайті петицій до Президента України (посилання https://petition.president.gov.ua/petition/121610) опубліковано петицію про введення кримінальної відповідальності за прямий або непрямий примус до проведення вакцинації. Передумовою появи петиції стала ситуація, що склалася в Україні останнім часом. Ст. 28 Конституції України, ст. 43 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, міжнародні конвенції, ратифіковані або схвалені до ратифікації Україною (наприклад, Конвенція про права людини і біомедицину), резолюції ПАРЄ від 27.01.2021 та 17.07.2021  — містять чітко зафіксовані вимоги запровадження виключно добровільної вакцинації без застосування будь-якого типу санкцій (економічних, соціальних, політичних тощо) до людей, які прийняли рішення від вакцинації відмовитись. Тим не менш, реалії українського соціального й економічного простору суттєво відрізняються від зафіксованого законом порядку. 

Погрози звільнення і недопущення до роботи, користування транспортом, отримання першорядних і другорядних благ, позбавлення медичної допомоги лунають від чиновників різних рівнів. За відсутності законодавчих підстав роботодавці та директори державних закладів здійснюють булінг невакцинованих працівників, проводять психологічний тиск, намагаються позбавити премій, законних відпусток тощо, погрожують звільненням. Відмова від вакцинації стає предметом загального обговорення та булінгу, незважаючи на ст. 39-1 закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”. Отже, підґрунтя появи петиції до Президента України щодо введення кримінальної відповідальності за подібні дії є цілком зрозумілими. 

Станом на 04 жовтня 2021 року петиція набрала 25421 голос. Українці підтримали вимогу введення кримінальної відповідальности за прямий або непрямий примус до вакцинації. ВИМАГАЮ від президента України як гаранта Конституції, як захисника прав людини скласти і подати відповідний законопроєкт до Верховної Ради України та позначити його як терміновий

Дата, підпис  

ВАЖЛИВО! Для людей і громадян (не юридичних осіб) не передбачено прямої електронної адреси подачі звернень. Запропонована форма на сайті Президента України спрямовує на вебсайт Урядового контактного центру. Таким чином, можна відправити вимогу через електронну форму на сайті або надіслати печатного листа (зверніть увагу, на листі повинен бути справжній підпис) на адресу: 01220 м. Київ, вул. Банкова 11.