16 вересня 2022, сайт найпрестижнішого наукового журналу Nature, публікація колективу японських авторів.
Цитую з абстракта:
«Хоча сироватки, зібрані з мРНК-вакцинованих осіб, демонстрували нейтралізуючу активність, деякі з часом починали демонструвати домінування активності антитілозалежного посилення інфекції. Жодна з досліджених сироваток не виявляла нейтралізуючої активності проти зараження штамом «Омікрон». Навпаки, в деяких сироватках спостерігалось антитілозалежне посилення інфекції Омікрон.» Посилання
Антитілозалежне посилення інфекції (ADE) – це коли пристустність в організмі антитіл отриманих через вакцинацію чи ще якось (в дослідженні ще згадується моноклонна терапія) з новим інфікуванням (чи інфікуванням новим штамом) замість захисту робить перебіг захворювання важчим.
Цей феномен відомий ще з 1960-х років, коли через смерті піддослідних вакцинованих дітей зупинили розробку вакцини від респіраторно-синцитіальної інфекції.
В більш недавньому минулому (років 5 тому) був досить гучний скандал з купою дитячих трупів, зупинкою вакцинних кампаній в Бразилії та на Філіппінах і навіть арештами філіпінських очільників французького фарм-гигатнта Санофі, коли з’ясувалось, що їх нова супер-вакцина від тропічної лихоманки Денге діє саме так.
Щодо ковідних вакцин таке застереження з самого початку виказували навіть найзавзятійші вакцинні промоутери типу Пола Офіта та Пітера Хотеза.
Бо всі попередні спроби створити коронавірусну вакцину закінчувались на етапі інфікування вакцинованих тварин диким вірусом. «Захищені» тварини хворіли важче і вмирали частіше за невакциновану контрольну групу.
По ковідним вакцинам тваринний етап у зв’язку з терміновістю пропустили. А навмисно інфікувати диким вірусом людей зараз вважається неетичним. Отже дізнатись, чи викликатимуть вони антитілозалежне посилення інфекції можна було тільки вже пост-фактум з реального життя.
Дізнались. Викликають. Вже на Омікроні.
Переклад: Захара Мілютіна.