You are currently viewing Мінюст готується до реєстрації проєкту наказу МОЗ щодо переліку професій

Мінюст готується до реєстрації проєкту наказу МОЗ щодо переліку професій

Як повідомляє джерело ukrinform.ua, такі плани озвучив міністр юстиції України Денис Малюська. Пропонуємо надсилати листи щодо даного проєкту наказу до Міністерства юстиції. Нижче посилання на зразок листа. Нагадуємо, що лист, надісланий електронною поштою, має бути підписаний. Лист можна відредагувати, внести Ваші дані, роздрукувати, поставити підпис, сфотографувати і надіслати на електронні адреси міністерств, вказані у шапці листа.

https://docs.google.com/document/d/1UgcJYLJK-1044Xt55j5TTepcU_RduQJ3IY7fspsM4Kg/edit

Міністерство охорони здоров’я України

Міністру охорони здоров’я

Ляшку В.К.

вул. М. Грушевського, 7,

м. Київ, Україна, 01601;

info@moz.gov.ua

moz@moz.gov.ua

phd.moz.ua@gmail.com

Міністерство юстиції України

Міністру юстиції

Малюсьці В.К.

вул. Городецького, 13,

м. Київ, Україна, 01001;

callcentre@minjust.gov.ua

themis@minjust.gov.ua

від ІБП відправника, адреса

ЗАУВАЖЕННЯ ДО ПРОЄКТУ НАКАЗУ МОЗ УКРАЇНИ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов”язковим профілактичним щепленням»

На офіційному вебсайті МОЗ України  (посилання https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/Громадське%20обговорення/2021/09/29/Повідомлення%20про%20оприлюднення.pdf) оприлюднено проєкт наказу МОЗ України «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов”язковим профілактичним щепленням». Пропозиції та зауваження щодо даного проєкту пропонується надавати до 28.09.2021 року.

По-перше, вважаю, що проєкт наказу та умови громадського обговорення мають бути наявні на офіційному вебсайті МОЗ України, і має бути наданий термін для обговорення відповідно до законодавства.

По-друге, вакцинація проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 не визначена жодним законом або іншим нормативно-правовим актом як обов’язкова, не внесена до календаря щеплень України.

По-третє, МОЗ України не має належної компетенції для визначення обов’язкових щеплень, адже наявний перелік обов’язкових щеплень затверджений законом, прийнятим Верховною Радою України (ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб»). МОЗ України як виконавчий орган не має повноважень змінювати визначений законом порядок та перелік обов’язкових щеплень.

По-четверте, незрозумілі медичні, епідеміологічні, наукові підстави для включення до переліку певних професій. Не наведено статистичної інформації щодо захворюваності на певні хвороби, ступеню важкості перенесення хвороби певними професіями, не обгрунтовано доцільність введення вакцинації представників перелічених професій та очікувані результати дії даного наказу.  

По-п’яте, у проєкті наказу відсутні ключові положення здійснення медичного втручання, закріплені Конституцією та законодавством України, а саме:

–          Здійснення медичного втручання виключно за згоди інформованого пацієнта (окрім випадків надання екстренної медичної допомоги);

–          Відсутність санкцій будь-якого характеру через відмову від ризикованого медичного втручання (яким, відповідно до анотацій виробників до вакцин, є вакцинація).

Вважаю даний проєкт наказу необгрунтованим як з правової, так і з наукової точки зору, виданий не в компетенції інстанції, яка його надала, і вимагаю відкликати його як невідповідний законодавству. За надходження його до Міністерства юстиції для реєстрації ВИМАГАЮ НЕ РЕЄСТРУВАТИ даний проєкт наказу / наказ як невідповідний законодавству. 

ВВАЖАЮ ЗА НЕОБХІДНЕ запровадити широке обговорення даного питання із залученням спеціалістів з різних сфер (лікарів-епідеміологів, вірусологів, імунологів, науковців), громадськості.

Підпис, дата