You are currently viewing Хто управляє коштами українців або вакцинація від англійської Корони

Хто управляє коштами українців або вакцинація від англійської Корони

Шановні друзі, зараз я хочу пояснити дещо стосовно того, з ким ми з вами судимося і від кого ми насправді вимагаємо цю інформацію (про #закупівлі #вакцин проти #COVID-19 за рахунок бюджету).

Перша закупівля була досить прозорою – наприкінці 2020 року договір з китайським виробником уклало ДП “Медичні закупівлі України”. Цей договір та звіт були оприлюднені (хоча МОЗ відмовилося його надавати, мовляв, “конфіденційний”, і суд погодився).

Але потім ситуація змінилася. Як ми зараз вже знаємо, одразу після новорічних свят, тобто 13 січня 2021 року, у цього державного підприємства забрали право укладати такі контракти. Єдиним монопольним закупником визнали компанію Crоwn Agents.

Саме після цього всі дані про закупівлі стали повністю закритою. По уривках інформації можна дізнатися, що 25.01.2021 була укладена угода, скоріше за все – між МОЗ та Crown Agents. Саме під цю угоду придбали валюту на 9 млрд грн, і зміст саме цієї угоди, всупереч закону, Crown Agents забороняє міністерству розкривати для нас – тому що це “може” викликати складнощі.

Хто ж такі ці Crown Agents?

На перший погляд, це звичайнісінька британська ТОВ і суб’єкт середнього підприємництва. Але це лише на перший.

Для цієї компанії свого часу був ухвалений спеціальний британський закон – Crown Agents Act 1995 року.
Crown Agents Act 1995 (legislation.gov.uk)

У виконання цього закону в 1997 році Державний секретар Великої Британії своїм наказом уповноважив бути Crown Agents компанію The Crown Agents for Oversea Governments and Administrations Limited з реєстраційним номером 3259922.
https://www.legislation.gov.uk/uksi/1997/1140/made/data.xht

В цьому наказі вказано, хто володіє цією компанією, цитую:
“The Crown Agents for Oversea Governments and Administrations Limited, a company limited by shares and wholly owned by the Crown”

Тобто – це дійсно ТОВ, яке повністю належить британській Короні.

Якщо подивитися в дані системи Prozorro, компанія з назвою “Краун Ейджентс Лімітед (Crown Agents Limited)” з номером 3259922 уклала два договори з МОЗ на суму 1.63 млрд грн за позаконкурсними торгами.
Краун Ейджентс Лімітед (Crown Agents Limited) – #3259922 – Clarity Project (clarity-project.info)

Немає сумнівів – в Україні працюють саме вони.
CROWN AGENTS LIMITED overview – Find and update company information – GOV.UK (company-information.service.gov.uk)

Проте, за даними Prozorro, перший контракт був укладений в жовтні 2020, другий – у травні 2021, і це не контракти, що нас цікавлять. Про них, зокрема про угоду від 25.01.2021 – ніде ані слова, Prozorro про них зовсім не в курсі. Проте в курсі МОЗ і Держказначійство, яке перераховує за ними колосальні гроші.

Можливо, українським закупником є інша компанія з такою назвою? Різниці немає. Crown Agents Act дозволяє використовувати в назві ці слова лише уповноваженій компанії та її дочірнім структурам. Тому власник у них один – Корона, тобто це британська державна корпорація.

Ось з такою непростою “простою” компанією, маріонеткою якої є МОЗ, ми фактично будемо судитися. Для кращого розуміння її призначення, сутності та історії можу запропонувати ось цю сторінку:
Records created or inherited by the Crown Agents for Oversea Governments and Administrations | The National Archives

Однак хто б не був засновником, це ні на що не має впливати. Це в будь-якому разі суб’єкт господарювання, українське або іноземне ТОВ з іноземними засновниками.

Зараз це ТОВ не лише примушує українські державні органи порушувати українські закони. Зараз вона “освоює” купу бюджетних коштів і взагалі не знає, що таке “конкуренція”, “прозорість” та підзвітність”. Принаймні перед українськими платниками податків.

Тобто – для цього ТОВ з якогось переляку було створено особливі, просто фантастичні умови господарювання в Україні. Що, до речі, само по собі суперечить статті 13 Конституції України.

P.S. А ось як виглядало це все на момент призначення Crown Agents монопольним закупником.
Crown Agents: кто они – “агенты короны”, которые будут покупать вакцину от коронавируса для украинцев – новости на УНН | 15 января 2021, 16:02 (unn.com.ua)

Джерело