You are currently viewing Юрист публічно закликає очільника МОЗ зупинити примусову вакцинацію проти COVID-19

Юрист публічно закликає очільника МОЗ зупинити примусову вакцинацію проти COVID-19

Адже за українським законодавством це суто добровільна справа.

Вікторія Валах, адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, член Європейської асоціації медичного права публічно звернулася до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Вона заявила, що кампанія з примусової вакцинації в Україні набуває жахливих масштабів.

«Щодня з усієї країни я отримую дзвінки та повідомлення з проханням про допомогу людям, які відстоюють своє право на добровільну вакцинацію!

З грубими порушеннями міжнародних і національних стандартів прав людини у вишах України, військових частинах, медичних установах, органах Національної поліції, органах соціальних служб (список можна продовжувати) за наказами згори проводиться примусова вакцинація співробітників і студентів!

До людей, які відмовляються вакцинуватися (з різних причин), застосовуються:

  • дисциплінарні стягнення (аж до звільнення);
  • відмова в допуску до робочого місця;
  • відмова в наданні щорічної оплачуваної відпустки;
  • відмова в зарахуванні до ВНЗ….

Не кажучи вже про психологічний і моральний тиск, що можна кваліфікувати як булінг!

Не забуваємо, що скоро 1 вересня і наші діти теж на підході», — пише юрист.

Вікторія Валах звернулася до Віктора Ляшка із проханням припинити психологічний тиск на громадян України, спонукання їх до вакцинації (яка за законом є добровільною) і, як наслідок, відновлення довіри до медицини в Україні.

«Повірте мені на слово, люди готові вийти на вулиці, відстоюючи свої конституційні права на свободу вибору і пересування (приклад Франції нам на поміч)», — запевняє Вікторія Валах. Вона висловлює готовність надавати консультаційну та іншу юридичну допомогу в захисті прав таких людей у судах.

«Звернення до пана Ляшка має одну єдину мету — звернути увагу очільника міністерства на системну проблему з порушенням прав людини у сфері вакцинації і дати зрозуміти, що люди дбають про своє здоров’я та готові відстоювати свої права», — сказала Вікторія Валах у коментарі GreenPost.

Джерело