Алгоритм дій при недопущенні в освітній заклад

Цей алгоритм створено для вже зарахованих до школи або садочка дітей, батьки яких отримують настійливі нагадування  щодо необхідності щеплень та погрози недопущення дитини до освітнього закладу (школи або садочка)

Якщо адміністрація або працівники освітнього закладу вимагають картку щеплень, проведення вакцинації як умову допущення дитини до навчання, віднесіть директорові / завідувачу наступну заяву у двох екземплярах. На одному секретар або інша відповідальна особа має поставити штамп вхідного документу, у якому має бути вказано реєстраційний номер та дата прийняття документі. Цей екземпляр залишається у Вас.          

Якщо Ви отримали усну заборону відвідування освітнього закладу або направлення на ЛКК: 

  •  Прийти до директора і заявити про необхідність іменного наказу про недопущення дитини подавши заяву, про яку зазначено вище. Усі накази адміністрацій, внутрішні накази по школі або садочку, листи Міністерств та виступи їх очільників тощо НЕ МАЮТЬ ВІДНОШЕННЯ ДО БАТЬКІВ. Дитина зарахована до школи \ садочку наказом директора – відповідно, може бути відсторонена лише наказом директора / завідувача. Іменний наказ містить слово “наказ”, “наказую”, ПІБ дитини і слова “не дозволяється”, “відсторонюється” и т.п.

За необхідності, директорові можна надати заяву про відмову від щеплень

 Якщо іменного наказу немає то слід наполягати на наданні відповіді на заяву, про яку згадується у абзаці першому даного алгоритму, у якій заявлено прохання надати наказ, продовжуйте водити дитину до школи / садочка. Надайте директорові / завідувачу заяву. Якщо при цьому адміністрація посилається на висновок ЛКК або його необхідність, зверніть увагу на наступні запропоновані заяви(підготувати 2 екземпляри, на одному мають поставити номер вхідного документа і дату і віддати Вам). У Вас також не можуть вимагати будь-яких довідок, окрім довідки про епідеміологічне оточення (у випадку, якщо дитина була відсутня більш ніж 10 днів).

Заява в садочок для дітей, які мають висновок ЛКК та надавали його в садочок при прийомі

Заява в садочок для дітей, які не мають висновок ЛКК та / або не надавали його в садочок при прийомі

Заява в школу для дітей, які мають висновок ЛКК та надавали його в школу при прийомі

Заява в школу для дітей, які не мають висновок ЛКК та / або не надавали його в школу при прийомі

Якщо наказ не дають, але й не пускають – 2 варіанти:

  • 3.1) надати директорові заяву з фіксуванням дій адміністрації та / або працівників освітнього закладу (у двох екземплярах, на одному школа / садочок мають поставити штамп вхідного документа із вказанням номера та дати прийняття, він залишається у Вас). У випадку відсутності реакції переходьте до варіанту 3.2).
  • 3.2)  викликайте поліцію, пишіть заяву за зразком. Обов’язково візьміть номер реєстрації Вашої заяви в Журналі єдиного обліку (ЄО), а потім і витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування (надається не пізніше 24 годин після реєстрації заяви в ЄО). Обов’язково простежте, щоб зареєстрували вашу заяву. Бажано викликати поліцію за номером 102. Якщо поліція не приїжджає, тобто не реагує на ваш виклик, то телефонуйте 102 і реєструйте скаргу на працівників поліції які не відреагували на ваш перший виклик. (за наказом поліція зобов’язана реагувати на виклик упродовж 15 хв). 

Заява в поліцію про недопущення

В даному випадку можна також оскаржувати до суду дії щодо недопущення дитини і оскаржувати в суді бездіяльність щодо невидачі відповідного наказу. 

  • Чи потрібно проходити ЛКК? 99%, що ЛКК напише, що дитина не може відвідувати. Ви маєте розуміти, що законом не передбачено вимогу надавати висновок ЛКК при ВІДВІДУВАННІ школи / садочку, про це йдеться у заяві. Якщо дитина була відсутня більш ніж 10 днів, візьміть довідку у педіатра, що вона здорова. 

Якщо у поліклініці не видають довідку, що дитина здорова, надайте головному лікарю  скаргу (зробити 2 екземпляри, на одному мають поставити номер вхідного документа і дату і віддати Вам).
Також рекомендуємо надати до поліклініки 
заяву про відмову від щеплень

У випадку отримання іменного наказу, подання заяви у поліцію – звертайтесь до нас на електронну пошту vacfreechoice@gmail.com або hq@vvv.org.ua та опишіть у листі ситуацію, вкажіть Ваші контактні дані. Будемо координувати наступні дії.