You are currently viewing Експерт: нещеплені діти мають ходити до школи. Продовження історії з Запорізьким академічним ліцеєм

Експерт: нещеплені діти мають ходити до школи. Продовження історії з Запорізьким академічним ліцеєм

Нарешті отримано висновок комісії з п’ятьох експертів, що було скликано у Запоріжжі для розслідування дій директора Академічного ліцею у м. Запоріжжя, який видав накази про відсторонення нещеплених учнів та застосовував (непрямо) фізичну силу для виконання відсторонення. Повний висновок комісії можна переглянути наприкінці цієї статті.

Три члени комісії, серед яких заступник начальника служби технічного нагляду, методист та специаліст ТВО, вочевидь, не вникаючи у правовий бік справи та підписуючи відверто дискримінаційний текст (який стверджує, що відсторонення нещеплених нібито відповідає суспільному інтересу, на доказ чого приводяться справи Європейського суду щодо зміни прізвищ громадянами Фінляндії), навіть не спромоглись обгрунтувати свої імплікації щодо небезпеки здорової нещепленої людини для суспільства чинними нормами права. Посилання на внутрішний наказ МОЗ, за відсутності медичних працівників серед підписантів, також не додає ваги цьому висновку, що здебільшого є копіпастною версією непрофесійних листів-повідомлень, що їх сьогодні часто отримують батьки від директорів шкіл та завідувачів садочків. Варто зазначити, що рекомендації цих членів експертної групи не містять жодних вказівок щодо недопущення нещеплених дітей.

Водночас, головою експертної групи, заступником Департаменту освіти Запорізької ОДА, надано чітку характеристику діям директора. Видані їм накази не мають правових підстав і мають бути скасовані. Варте уваги й спостереження щодо неможливості записів про щеплення у медичній формі 086-2/о (у відповідності до чинного законодавства).