You are currently viewing ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

2 червня — офіційна дата III International Protest against Mandatory Vaccination, що проходить у багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Російській Федерації, Болгарії, Хорватії, Германії, Уругваї, Австралії, США. Батьки влаштовують акції у різних містах, щоб захистити основні права своїх дітей на медичне невтручання та доступ до освіти. Цього року чотири міста України (Житомир, Запоріжжя, Луцьк, Одеса) приєднались до акції. Активісти ГО “Вакцинація: Вільний вибір” сумісно з батьками, що підтримують право вільного вибору у сфері вакцинації, влаштовували інформаційні стенди з матерілами та закликами щодо вільного вибору, проголошували гасла, звертались до владних інституцій. Для дітей у деяких містах були запрошені аніматори. Батьки ще раз нагадали владі та суспільству, що вакцинація є медичною профілактичною процедурою, і як така, не може бути обов’язковою. Основним гаслом акції стало гасло Міжнародного протесту: “Є ризик — має бути вибір”.

Житомир, 2 червня 2019 – мітинг проти примусової вакцинації та у пам’ять загиблих від вакцин

ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

Під час мітингу:
– вшановано пам’ять загиблих від вакцин хвилиною мовчання;
– висвітлено інформацію про можливі негативні наслідки вакцинування;
– наголошено на важливості відповідального відношення держави до надання медичної послуги з вакцинування;
– зібрано підписи для колективного звернення до Президента з пропозиціями щодо врегулювання на державному рівні проблем, пов’язаних з вакцинацією.

Головне: держава має право створити для громадян можливості та умови для ефективної профілактики інфекційних захворювань, а громадяни мають право вільного вибору. Жодне право громадянина не може бути порушено у зв’язку з відмовою від вакцинації як метода профілактики.

ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

В Запоріжжі, разом з іншими містами України, пройшов мітинг в підтримку всесвітньої акціїї ” Запали Свічку”, яка була присвячена пам’яті жертв вакцинації. Також гостро ставилося питання щодо дискримінації невакцинованих дітей, порушення конституційного права на освіту та питання відповідальності держави, міністерства охорони здоров’я,та медиків на місцях за поствакцинальні ускладнення та смерті. 
Зібралося близько 60 – 70 людей (що значно більше ніж минулого разу, але замало для Запоріжжя. Бажаючі мали змогу взяти слово та висловити свою думку стосовно вищезгаданих питань. Діток, яких також було чимало, розважали аніматори. 
Не обійшлося й без дискусії з держслужбовцем. Але весь мітинг пройшов в досить спокійному ритмі, про себе ми заявили і спинятися на цьому не збираємося. Будемо до переможного відстоювати свої права.

ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

Активісти луцького осередку ГО “Вакцинація: вільний вибір” розмістили транспаранти та роздавали буклети з посиланнями на ресурси з авторитетними науковими публікаціями по вакцинації. Небайдужі думаючі батьки підходили і виражали зацікавленість, ставили питання та висловлювали свою солідарність з нашою позицією, приєднувались до руху за життя та проти медичного примусу.

ІІІ Міжнародний протест проти примусової вакцинації. Українська версія

В Одесі акція підтримки ІІІ Міжнародного протесту проти примусової вакцинації проходила 2 червня з 12:00 до 14:00. 
Говорили про наявні в Україні і світі спроби дискримінації дітей за показником вакцинований / невакцинований і незаконність таких дій. 
Значну увагу привернув виступ адвоката щодо нещодавного рішення Верховного Суду, у якому правозахисниця наголосила на збереженні прав батьків на відмову від вакцинації та на отримання освіти дітьми у формі, обраній їх батьками. 
Учасників акції було біля 40, багато сімей прийшли з дітьми, яких розважали аніматори. 
До акції приєднувались перехожі, цікавлячись думкою учасників, дискутуючи, обговорюючи поставлені питання.
На акції також було презентоване звернення до Президента України, до якого всі бажаючі могли долучитись, поставивиши свій підпис.