Звернення депутатів Житомірської облради до ВРУ та КМУ

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Гарна новина! Депутати Житомирської обласної ради звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань з вакцинацією та посилення захисту населення від інфекційних хвороб.

Звернення пропонує вжити заходів щодо:
1. Відновлення роботи державної санітарно-епідеміологічної служби України, згідно чинного законодавства.
2. Врегулювання суперечностей законодавства України щодо прийому та відвідування дітьми навчальних закладів та отримання ними освіти.
3. Відновлення відвідування хворих дітей та дорослих за місцем проживання сімейними лікарями, педіатрами тощо для своєчасної діагностики та запобігання поширенню інфекційних хвороб.
4. Передбачення бюджетного фінансування для проведення необхідних медичних аналізів, запровадження обстеження титрів антитіл до збудників інфекційних хвороб.
5. Створення державної установи для реєстрації післявакцинальних ускладнень та розроблення програми грошової компенсації та реабілітації для постраждалих внаслідок вакцинації.
6. Створення тимчасових груп та класів для нещеплених за відмовою батьків або медичними протипоказами дітей на період оголошених спалахів або епідемій інфекційних захворювань, забезпечення реальної можливості отримувати освіту в іншій формі. 
7. Посилення відповідальності медпрацівників та громадян за підробку медичних довідок про вакцинацію.

Звернення прийнято на 23-й сесії Житомирської обласної ради VII скликання 23.05.2019 року.
https://zt.gov.ua/index.php/news/13557-

Дякуємо автору звернення депутату Юрію Бовсуновському та членам постійних комісій ради за зважене ставлення до проблеми вакцинації і захисту населення від інфекційних хвороб, сприйняття аргументів та доповнень до проекту від громадськості!

Нагадаймо, що оригінальна редакція проекту звернення мала назву “щодо встановлення відповідальності за відмову від вакцинації” і пропонувала ВР та КМ “посилити відповідальність за свідому, безпідставну відмову від вакцинації шляхом запровадження адміністративної відповідальності.”

В підготовці остаточної редакції звернення, спілкуванні з депутатами та посадовцями облради брали активну участь Житомирський осередок ГО “Вакцинація: Вільний Вибір” та представники місцевої ініціативної групи батьків Житомира. 

Велика подяка Наталія СлободянюкVeronica SidorenkoВалерій Глушков та всім, хто допомагав, за їхню працю!

Це яскравий приклад того, як активні громадяни, об’єднавши зусилля, можуть впливати на владу, вносити свої пропозиції і їх аргументувати. 
Варто створювати осередки ГО чи окремі організації для захисту прав у своїх містах та регіонах. 
Єднаймося, разом ми – сила!

Докладніше про нашу громадську організацію, її напрямки роботи та новини можна дізнатися на цьому сайті  та сторінці ФБ https://www.facebook.com/Vakcinaciya.Vilnyi.Vybir/

[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]