You are currently viewing Українські суди вирішують справи щодо відсутності ковід-сертифікатів на користь громадян

Українські суди вирішують справи щодо відсутності ковід-сертифікатів на користь громадян

Справа 1. Кривий Ріг, 8 жовтня 2021. Продавець вийшла на роботу без ковід-сертифікату. Суд закрив провадження за малозначністю правопорушення. Перейти

Справа 2. Донецька область, 9 листопада 2021. Пасажирка транспорту міжобласного сполучення була без сертифікату. Суд закрив справу за малозначністю. Також додав, що відсутні докази заподіяння шкоди. Далі:

Справа 3. Тернопільска область, 8 листопада 2021. Магазин був допущений до роботи без ковід-сертифікатів. Суд зазначив, що дане правопорушення за ст. 44-3КУпАП не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, дії правопорушника суб`єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам і така шкода фактично не була заподіяна. Справу закрив за малозначністю. Далі:

Справа 4. Львівська область, 8 листопада 2021. Водій міжміської маршрутки вийшов на роботу без ковід-сертифікату. Суд зазначив, що “диспозиція ч.1 ст.44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов`язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт (підпункт, пункт, частину та статтю), яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи”. Даних посилань в протоколі не було. “У своїх рішеннях в справах Malofeyeva v. Russia та Karelin v. Russia ЄСПЛ зазначив, якщо в протоколі про адміністративне правопорушення фабула відображена неповно, суд не може самостійно її доповнювати чи уточнювати. Таким чином, наявність в матеріалах справи порушень вимог КУпАП при складанні протоколу позбавляє можливості суд всебічно, повно й об`єктивно досліджувати обставини справи і винести постанову в точній відповідності з законом, а тому вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для усунення недоліків та перевірки зазначених порушень при складанні протоколу.” Протоко направлено до дооформлення. Далі:

Справа 5. НАЙВАЖЛИВІША З ОГЛЯДУ НА ВИЗНАННЯ СУДОМ ВИЩОСТІ КОНСТИТУЦІЇ. Чернівецька область, 9 листопада 2021. Перевізник не перевірив та допустив перевезення трьох повнолітніх громадян, в яких був відсутній ковід-сертифікат. ВАЖЛИВО! ПЕРЕВІЗНИК ВИНУ НЕ ВИЗНАВ (у всіх вищенаведених справах, люди свою провину ВИЗНАВАЛИ). Суд встановив: “На даний час в Україні не запроваджено воєнний чи надзвичайний стан, існування яких давало б правову підставу для обмеження конституційних прав громадян на працю та свободу пересування, а також відсутній закон, яким би встановлювалися обмеження свободи пересування громадян в Україні…. Тому, суд вважає, що ОСОБА, будучи самозайнятим автомобільним перевізником, не був зобов`язаний ЗАКОНОМ та не мав права здійснювати обмеження прав пасажирів на проїзд,Суд закрив справу адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності особи за ч.1 ст.44-3 КУпАП за відсутністю у його діях події і складу адміністративного правопорушення. Далі:

Більше інформації про ці рішення судів тут: Прейти

Для пошуку судових справ використовуйте посилання: