Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю? Частина 2

Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю? Частина 2

Чи має право лікар розповідати про щеплювальний статус людини?

Нещодавно нашою ГО було подано запит до МОЗ України щодо того, чи становить інформація про щеплення таємницю, медичну або в загальному розумінні. Міністерство, яке має роз’яснювати і полегшувати українцям взаємодію з державою, знайшло термінологічний недолік у нашому запиті та надало відповідь “для галочки”. Детальніше про запит і відповідь можна прочитати тут http://www.vvv.org.ua/445-chy-stanovyt-informatsiia-pro-shcheplennia-medychnu-taiemnytsiu/

Активістами нашої громадскьої організації було виправлено недоліки і спрямовано до МОЗ запит з точним формулюванням та проханням надати чітку відповідь у форматі “так / ні / частково”

Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю? Частина 2
Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю? Частина 2

Що приховує МОЗ? Чому державний орган, яким Міністерство себе представляє, вдається до відписок, злісного ігнорування сутності запиту? Тому що відповідь – так, становить? Тому що така відповідь означатиме розуміння і свідоме виконання злочинних дій цілою мережею посадовців: педіатрів, головних лікарів, директорів шкіл, садочків тощо? Злочинних, бо вимагання зайвих довідок, не передбачених Законом, – злочин. Бо недопущення здорової (не хворої на інфекційну хворобу) дитини до навчання з будь-якої причини – злочин. Бо видача форми 063/о “для школи і садочка” – злочин. Лікарі НЕ МАЮТЬ ПРАВА розкривати медичну таємницю. Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” ст. 39-1, ст. 40.