Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю?

Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю?

Сьогодні від лікарів, працівників у галузі медицини і навіть освіти (!) можна почути таку думку, що щеплення не становить медичний діагноз, отже, інформація про щеплення не є медичною таємницею і може бути розкрита при потребі.

Але чи насправді це так?

Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”

Стаття 39-1Право на таємницю про стан здоров’я

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

Стаття 40. Лікарська таємниця

Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта.

Отже, як бачимо, інформація про щеплення як ВИД МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ та МЕДИЧНУ ПРОЦЕДУРУ підпадає під дії визначених статей закону. Тим не менш, на пряме питання “Чи складає інформацію про щеплення медичну таємницю, чи відноситься вона до персональних даних” Міністерство охорони здоров’я України надало наступну відповідь:

Чи становить інформація про щеплення медичну таємницю?

І на додачу, інформація з офіційного вебсайту МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/health/pacient-mae-pravo-scho-treba-znati-pro-pravo-na-medichnu-taemnicju: “

Медичною таємницею є:

  • факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;
  • стан здоров’я людини;
  • діагноз;
  • обставини, що передували захворюванню або спровокували його;
  • функціональні особливості організму;
  • шкідливі звички,
  • особливості психіки,
  • майновий стан,
  • інші відомості, отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров’я родичів, близьких пацієнта.”

Підсумуємо: інформація про щеплення як медичну процедуру, вид медичної допомоги ПІДПАДАЄ ПІД ДІЮ СТ. 39-1 ЗУ “Законодавство України про охорону здоров’я” І НЕ МОЖЕ РОЗГОЛОШУВАТИСЬ БЕЗ ЗГОДИ ПАЦІЄНТА.